تبلیغات
 فصل سکوت - تحلیل کانا ل ابزورد؛ کانالی فرهنگی در فضای بی فرهنگ

تحلیل کانا ل ابزورد؛ کانالی فرهنگی در فضای بی فرهنگ

تحلیل ابزورد،؛  کانالی فرهنگی در فضای بی فرهنگ
" این یک تبلیغ نیست"
 با سلام و درودبر همه مخاطبان و اعضای محترم
قبل ازهر چیز باید عرض شود که " فرهنگ" تعاریف گوناگونی دارد و هنوز همه نظریه پردازان این عرصه به یک اجماع برای تعریف آن نرسیده اند. ولی یک معنی که در زبان همگی ما رایج است  به تعبیری آن را مصداق" شخصیت و تربیت" می دانیم. شخصیت ما از محیط خانواده و جامعه شکل می گیرد و ان دو محیط اشاره شده به دستان خود ما ساخته می شود. این تعامل و یکی شدن" من " و "محیط" حاکی از آن هست که اگر ما بخواهیم محیط سالم تری داشته باشیم و کمک بکنیم که شرایط فرهنگی بهتری داشته باشیم هیچ راه گریزی نداریم جز راه " خودسازی".
 دراین فضای نابسامان مجازی که ما در حال حاضر با آن روبه رو هستیم کانالهای متفاوتی را همیشه می بینیم که در عرصه , کتابخوانی, اجتماعی ، ادبیات  ، سینما ،  موسیقی ،زبان شناسی و خارجه، نقاشی ،عکاسی و... الی ماشاالله فعالیت می کنند. بعضی از این کانال ها بسیار خوب و مفید هستن که تمامی حقوق شخصیتهای حقیقی و حقوقی را رعایت می کنند و بعضی ها فقط به دنبال کپی پیست کردن مطالب بی ارزش،  بی معنا و بی مفهوم هستن که نام مولف را هم قید نمی کنند و حتی گاهی می بینیم که اثر متعلق به نویسندهٔ  اشاره شده نیست ولی برای ترویج عقاید پوچ و بی معنی نام بزرگی و نویسنده ی را زیر آن می نویسند.
 
 یک کانالی هست به نام کانال فرهنگی ابزرودکه به ادعای خویش یک کانالی هست که در عرصه فرهنگ فعالیت میکند و گروهی از نویسندگان ، اندیشمندان و روشنفکران را در هیت تحریر خود به همراه دارد و این اتفاق از نظر نگارنده مطلب بسیار نیک و امید وار کننده ای است که این چنین فعالیت سالمی در فضای مجازی رخ داده شده است. پستهای که به اشتراک گداشته می شود حکایت از فعالیت سالم و وفاداری به حوزه فرهنگ هست. البته من به شخصه با تبلیغاتی که گاهی این کانال انجام می دهد موافق نیستم .
 یک سوالی که برایم پیش میاد این است که این مجله مجازی چگونه و بر چه اساس و معیاری مثلا به فیلم ها امتیاز می دهند؟
 ولی ابزورد با هدف اگاهی در عرصه فرهنگ و هنر تلاش های زیادی را انجام داده است که این خود قابل تقدیر و تحسین هست. نگارنده بدون هیچ وابستگی شخصی و شناختی از هیت تحریر به این مجله تبریک عرض می کند و امیدوار است که همین روند ادامه دهد. 
"این یک تبلیغ نیست"

با احترام و آرزوی موفقیت
محسن نوزعیم

دانش آموخته علوم سیاسی

برچسب ها: کانال تلگرام ابزرود، فرهنگ،  

تاریخ : جمعه 18 فروردین 1396 | 12:28 ب.ظ | نویسنده : محسن نوزعیم | نظرات


  • paper | خرید Reproduction | خرید بک لینک ارزان
  • buy Reportazh | فروش رپورتاژ دائمی