تبلیغات
 فصل سکوت - نامه ی سرگشاده برای استاد پرویز خان پرستویی عزیزم

نامه ی سرگشاده برای استاد پرویز خان پرستویی عزیزم

نامه سرگشاده به استاد پرویز پرستویی عزیزم 
سلام استاد من
سلام مرد روزهای سخت
سلام مرد روزهای خوب و مهرورزی
سلام استادچهارفصل من
سلام بر مرد هزارنقش هنر هفتم
سلام حاج کاظمی که نماد دلاوری های جنگ است
سلام رضامارمولکی که نماد اعتدال و انصاف است
سلام محمود زیرتیغ که نماد وجدان بیدار است
سلام صادق مشکینی که نماد عشق به خانواده و ترس از همه جنگهااست
سلام جواد کولی که نماد مردهای لمپنی بامرام بودند
سلام خسرو پذیرش 
سلام سروان قربانی
سلام ناصر ترانزیت
سلام سلام ها.... 
سلام هنرمند محبوب من.
با احترام به عرصه هنر و  به عرصه سیاست!
استاد عزیز و ارجمندم(پرویز پرستویی) امروز خبری را از جناب دکترقانعی راد استادمسلم حوزه جامعه شناسی و ریس انجمن جامعه شناسی ایران خواندم که البته به صورت نقل و قول در کانالها و گروه های تلگرام دست به دست می شد.آن استاد ارجمند جناب قانعی راد به شرکت در حوزه انتخابات شورای شهر اشاره کرده بودند:« که البته شایان ذکر است {به ورزشکاران را هم در کنار هنرمندان قید کرده بودند} که در سیاست نباید هنرمندان وارد بشوند که این یک موضوع خطرناک است. باید کسانی وارد عرصه سیاست بشوند عضو حزبی باشند وفعالیت سیاسی داشته باشند. وتوانایی انجام مسایل سیاسی را در جامعه داشته باشند.» 
آری بنده هم با ایشان صدرصدموافقم ولی چرا من این را برای شما (پرویز پرستویی)می نویسم؟ چون شخص شما اولین هنرمند محبوب من در عرصه هنر هستید. با احترام بر همه بزرگان سینما که همگی عزیزان ما هستندولی شما را بیشتر از همه دوست  میدارم. 
می خواهم برای جناب دکتر قانعی راد گرامیم بنویسم که استاد ای کاش سیاستمداران ومردان سیاست هم وارد عرصه هنر و ورزش نشوند چون ورود آنها به عرصه هنرخطرناکتر هست. میدانید وقتی مردان سیاست وارد عرصه می شوند دیگر آن نگاه ومفهوم "هنر برای هنر" ونظریات متفاوت هنر درشاکله و مرکز سیاست یعنی "قدرت"گم می شود. جبهه گیریها صورت می گیرد مخاطبان ومردم به فراموشی سپرده می شوند.  مشکلات مردم ،مسایل اجتماعی ، مسایل فرهنگی که باید در سینما و عرصه هنر بازنمایی بشود به فراموشی سپرده می شود و به جای آن باز تولید قدرت شکل می گیرد.حتی مردان سیاست از نشانه شناسی که جز معیارها واستانداردها یک فیلم زیبا هست را برای رسیدن به مقاصد خود استفاده می کنندو آنجاست که آن جمله معروف در رشته علوم سیاسی "هدف وسیله را توجیح می کند"کاملا مصداقش را می توان لمس کرد.
استاد پرستویی عزیزم دنیای ما دنیای عجیب و غریبی است.من امروز در حین صحبت وگفتگو با یک دوست شاعردر فضای مجازی به این نتیجه رسیدم: کلا زندگی ما طنز زیبایی دارد که ما همگی از یک سرشت هستیم ولی نمیدانم چرا در ذهن ما "هنر همیشه بر حق بودن" تداعی کرده و هر روز انسجام بیشتری میگرد.

با احترام و مهر خالصانه بر هر دو استاد عزیز و والا ؛ پرویزخان پرستویی وجناب دکتر قانعی راد.

امضأ: خویش حقیقی
محسن نوزعیم
دانش آموخته ارشد علوم سیاسی 
پی نوشت: استاد پرویز پرستویی در انتخابات شورا شرکت نکرده اند و این فقط یک دلنوشته است که قلم و دل را به سوی آن بازیگر خوب و توانای سینمای ایران کشاند


9/بهار/96

برچسب ها: هنر، سیاست، پرویز پرستویی، دکتر قانعی راد،  

تاریخ : چهارشنبه 9 فروردین 1396 | 07:31 ب.ظ | نویسنده : محسن نوزعیم | نظرات


  • paper | خرید Reproduction | خرید بک لینک ارزان
  • buy Reportazh | فروش رپورتاژ دائمی